Sú tu uvedené iba niektoré akcie. Okrem nich bolo veľa podobných, ktoré tu neuvádzame.
Kliknutím na názov akcie sa zobrazia podrobnosti.
Ukončenie sezóny - 8.10.2005Berg-Kittsee-Pama-Zurndorf-Nickelsdorf-Hegyeshalom-Level-Mosonmagyarórvár-Halászi-Dunakiliti-Rajka-Čunovo Dĺžka trasy: 98 kmJe to smutné (to plánované ukončenie), ale našťastie to nebola ani zďaleka posledná akcia sezóny. Na záverečnej disko-cyklo-párty sa hrali najväčšie cyklohity sezóny zo špeciálneho CD: Voda čo ma drží nad vodou, Jede jede mašinka, a mnoho iných...
Túto akciu organizoval spriatelený cykloklub Apollo Slovnaft pod vedením Ing. Ladislava Zvadu a Fera Virága.
Bodíky - 1.10.2005Hamuliakovo-Gabčíkovo-Bodíky-Vojka Dĺžka trasy: 107 km Chatka u Zitky je oproti Šulanom pri Bodíkoch za veľkou vodou Dunajskej hrádze, v krásnom prostredí jazier - štrkovísk. Kuchyňa je znamenitá pikantná maďarská, a nikto neľutoval, kto tam bol. Tanečky, člnkovanie, ryby, guláš a pagáče - to sú len niektoré z rozkoší tam ponúkaných až do neskorej noci...
Hlavný organizátor: CYKLOJURAJ, oslávenec: tentoraz CYKLOMAJO.
Vinobranie Rača - 11.9.2005Rača-Vajnory-Ivanka pri Dunaji-Biela Voda-Štefánikova mohyla-Most pri Bratislave-Dunajská Lužná-Kalinkovo-Hamuliakovo-Prístav bufet Relax Dĺžka trasy: 76 km
Vinobranie Znojmo - 14.9. - 18.9.20051. deň: do Kútov vlakom, na bicy: Lanžhot-Břeclav - 32 km; 2. deň: Břeclav-Janúv hrad- minaret Lednice-Hraniční zámeček-Sedlec-Nový Přerov-ranč Hrušovany nad Jevišovkou-Božice-Borotice-Lechovice-Znojmo u Šumachera - 91 km; 3. deň: hospúdka U rybníka v Podmolí-Vranovská priehrada - 60 km; 4. deň: vinobranie Znojmo - 0 km; 5. deň: Znojmo-Načeratice-Dertince-Strachotice-Slup-Olekšovičky-Jaroslavice-Hrádek-Dyjákovice-Hevlín-Hrabětice-Hrušovany nad Jevišovkou-vlakom do Břeclaci-bicy: Lanžhot-Kúty-vlakom do Bratislavy -71 km Dĺžka trasy: 253 km Druhú cyklotúru v roku 2005 do Znojma a krásneho prostredia národného parku Podyjí zorganizoval opäť náš cyklokamarát CYKLORUDO. Ubytovali sme sa vo vagóne "U Šumachera", kde sme mali základný tábor a odtiaľ sme robili túry po okolí. V sobotu bolo upršané počasie, nebicyklovali sme, chodili sme pešo uličkami Znojma, kde burčiak tiekol potokom.
Moravský Svätý Ján - 1.9. - 4.9.20051. deň: Devín-U starého bicykla-Zohor-Vysoká pri Morave-Záhorská Ves-Jakubov-Kostolište-Gajary-ATC Rudava-Malé Leváre-Veľké Leváre-Závod-Moravský Svätý ján - 101 km; 2. deň: Moravský Sv. Ján-Sekule-Kúty-Lanžhot-Břeclav-Lednice-minaret-Hlohovec-Hraniční zámeček-Sedlec-Mikulov-Úvaly-Valtice-Reinthal-Bernhardsthal-Rabensburg-Hohenau-Moravský Sv.Ján - 112 km; 3. deň: Moravský Sv.Ján-Hohenau-Reinthal-Valtice-Rendes-vous-Břeclav-Pohansko-Lanžhot-Kúty-Sekule-Moravský Sv.Ján - 75 km; 4. deň: Moravský Sv.Ján-Suchohrad-Láb-Jakubov-Zohor-Devín - 84 km Dĺžka trasy: 382 kmTúto akciu usporiadal spriatelený cykloklub Apollo Slovnaft pod vedením Ing. Ladislava Zvadu a s výdatnou pomocou nášho poradcu pre cyklooblečenie a cyklovýstroj, ktorým je Fero Virág.
Senec - 6.8.2005Vrakuňa-Most pri Bratislave-Studené-Tomášov-Dedinka pri Dunaji-Bodov-Kráľová pri Senci-Senec-Viničné-Slovenský Grob-Chorvátsky Grob-Bernolákovo-Ivánka pri Dunaji-Vrakuňa Dĺžka trasy: 93 km
Ranč Modra - 17.7.2005Svätý Jur-Pezinok-Modra-Harmónia-Ranč Modra-Pezinok-Slovenský Grob-Vajnory Dĺžka trasy: 88 km Túto akciu zorganizoval Cyklojuraj a hneď sa zaradila v rebríčku medzi najúspešnejšie. Vyvolení jedli a pili zadarmo, čo im hrdlo ráčilo. A bicykle vymenili za kone...
Neusiedle am See - 3.4.2005 / 16.7.2005Kittsee-Pama-Gattendorf-Neudorf-Parndorf-Neusiedl am See-Weiden-Zurndorf-Pama-Kittsee-Jarovce-Rusovce Dĺžka trasy: 112 km
Veľký Meder - 4.7.2005Čunovo-Vojka-Gabčíkovo-Sap-Baloň-Čiližská Radvaň-Veľký Meder-Kľúčovec-Medveďov-Sap-Ňarad-Gabčíkovo-Kyselica-Hamuliakovo-Kalinkovo Dĺžka trasy: 163 kmNa juhu je skoro všade Zlatý Bažant, okrem samotného Veľkého Medera (Čalovo), kde čapovali výborný BERNARD. V deň výletu bolo veľmi horúco.
Termálne kúpalisko vo Veľkom Mederi bolo otvorené širokej verejnosti v roku 1974 na báze dvoch termálnych prameňov s liečivou vodou o teplote 57 - 68 oC. Chemické zloženie geotermálnej vody je podobné piešťanským prameňom a vykazuje liečivé účinky na pohybové ústrojenstvo, kĺby. Má regeneračné účinky na organizmus človeka. Zariadenie prešlo viacerými vývojovými etapami až, dospelo k súčasnému stavu kvality poskytovaných služieb.
Areál disponuje dvoma jednotlivo oddeliteľnými časťami. Zariadeniami na letnú sezónu v období od 1. mája až do 30 septembra a zariadeniami slúžiacimi návštevníkom každý deň v roku.
Krytý rekreačný komplex s celoročnou prevádzkou denne od 9.00 do 21.00 hod. je tvorený z dvoch samostatných hoci navzájom prepojených častí.
Krytý bazén je v prevádzke od roku 2001 a obsahuje plavecký bazén atypického tvaru s rozlohou 300 m2, hĺbkou vody 1,2 m a teplotou 30°C. V strede bazéna sa nachádza vyvýšený perličkový bazén s teplotou vody 33°C a na okraji plaveckého bazéna je detský bazén s teplotou vody 33°C. K týmto bazénom prislúcha šatňa s 300 skrinkami rozdelená na pánsku a dámsku časť, z ktorej je prístup cez sprchy priamo k bazénom. V tejto krytej časti je umiestnená aj klasická fínska sauna a espresso.
Druhá časť komplexu s celorčnou prevádzkou je zrekonštruovaný polokrytý bazén v prevádzke od júna 2004. Celková plocha bazéna so sedadlami po celom obvode a vodotryskami je 550 m2, z ktorej je 1/3 krytá a ostatná časť otvorená, prístupná cez otvor v stene z krytej časti. Otvorená časť poskytuje bizarnú možnosť kúpania pod ochranou sálajúcej pary aj v najtuhšej zime, vonku v prírode. Teplota vody v bazéne je 38°C - 40°C, hĺbka 0,96 m. Súčasťou novozrekonštruovanej časti je:
šatňa so 400 skrinkami ai kabínkami
saunacentrum so 4 saunami (infra, parná, bylinková, fínska)
s masážnou vaňou (jakuzi), vertikálnym bisoláriom, sprchami
relaxačná masáž
pedikúra, manikúra, bahenné zábaly, mikromasáž tváre
rýchloobslužná reštaurácia s barom
Na otvorenom priestranstve 6 hektárového zatrávneného areálu s tieňom už odrastených okrasných stromov pre letnú turistickú sezónu v období od 1.5. až do 30.9. sú pre návštevníkov kúpaliska k dispozícii ďaľšie 4 bazény:
rekreačný s plochou 520 m2 a hĺbkou 30 - 160 cm, teplotou vody 30°C
taliansky s tobogánom, plocha 300 m2 hĺbka 80 - 160 cm, teplota vody 28°C
športový - plavecký s plochou 1250 m2, hĺbkou 220 cm, teplota 25°C
detský bazén s plochou 280 m2, hĺbkou 30 cm, teplotou 33°C
Viac informácii (zdroj): Veľký Meder
Kúty - 25.6.2005Devín-Devínska Nová Ves-Vysoká pri Morave-Záhorská Ves-Suchohrad-Malé Leváre-Veľké Leváre-Závod-Moravský sv. Ján- sútok Moravy a Dyje-Kúty - 113 km, vlakom do Bratislavy Dĺžka trasy: 113 kmPri kombinovanej ceste bicykel/vlak je dôležité správne predpovedať smer vetra. Z Devína vedú veľmi pekné poznávacie cyklocesty popri rieke Morava. Prvým cieľom cesty bolo kúpanie v Malých Levároch, ktoré nás trochu sklamalo kvalitou vody i občerstvovacích zariadení. O to viac sme boli príjemne prekvapení v obci Závod za Veľkými Levármi, kde čapovali výborný 10-stupňový Bernard. Odtiaľ sme sa vybrali hľadať sútok Moravy a Dyje, čo sa nám po čase podarilo, pretože toto miesto nie je nijako označené. Nachádza sa v panenskej prírode. Počas jeho hľadania sme vysmädli a ponáhľali sme sa občerstviť na železničnú stanicu Kúty a odtiaľ vlakom a bicyklom do našej klubovej Bernardovskej miestnosti v centre Bratislavy.
Angern - 19.6.2005Hainburg-Schlosshof-Marchegg-Angern-kompa-Záhorská Ves-Zohor-Devínska Nová Ves-Devín Dĺžka trasy: 108 km Cestou tam fúkal silný protivietor. Späť sa však išlo veľmi pohodlne. Cyklojuraj sa rozhodol počas tejto akcie kúpiť nový bicykel.
Wien - 4.6.2005Hainburg-Orth a.d.D.-Wien-centrum a späť Dĺžka trasy: 151 kmBola to veľmi pohodová cesta - až na to že sme na konci výletu premokli, a museli sme sa zohrievať.
Po ceste do Hainburgu, kde sme tentoraz ešte vynechali bazén na kopci, a po prechode mostom cez Dunaj, nasledovala dlhá a nudná prašná cesta. Nie všade je asfaltovaná. Okolie je však čisté a malebné, je súčasťou národného parku Donau-Auen. Po krátkej zastávke vo výletnom mieste Viedenčanov Orth an der Donau, sme sa po prechode chemickou továrňou dostali k pridunajským nudistom po ľavej strane. Po podráždení chuťových buniek aziatmi opekajúcimi v prírode všakovaké dobroty, sme sa konečne dostali k prvému cieľu našej cesty, ktorým bol dvojitý rezeň v našom obľúbenom cyklobufete. Odtiaľ bol už len kúsok na Dunajský ostrov plný zábavných atrakcií. Vďaka najmä Cyklopalovým hovorovým znalostiam nemčiny sme sa dostali až do samotného srdca Viedne - k Stephansdomu. Pri jazde centrom mesta boli značené chodníky pre cyklistov i pre chodcov. V tom čase sa už zamračilo a začali sme preto hľadať cestu späť. Pred Hainburgom začalo pršať, preobliekli sme sa, trošku z vnútra zohriali a ponáhľali sme sa domov - vyliať vodu z tenisiek a vysušiť cykloodev.
Košarisko - 29.5.2005 / 30.7.2005 / 29.10.2005Železná Studnička-Biely Kríž-Košarisko-Lozorno-Zohor-Devínska Nová Ves-Devín Dĺžka trasy: 87 km Bolo veľmi horúco a niektoré kopce boli strmé. Pivo Bernard v Zohore bolo ako vždy výborné, podobne ako tamojší vychýrený Šopský šalát. Škoda,že našu obľúbenú zastávku "Margit bar" koncom roku 2005 zrušili. Vraj otvoria niečo podobné v Lábe. Uvidíme. Veríme, že tam nebude chýbať Bernard.
Cyklocesta priateľstva - 21.5.2005Jarovce-Kittsee-Nickelsdorf-Hegyeshalom-Mosonmagyaróvár-Lipót-Dunakiliti-Čunovo Dĺžka trasy: 133 kmHlavné mesto SR Bratislava v spolupráci s Ministerstvom školstva SR, STaRZ a mestami Nickelsdorf a Mosonmagyaróvár zorganizovali v sobotu 21. mája 2005 už 16. ročník populárnej cyklotúry Cesta priateľstva na trase medzi Bratislavou, rakúskym Nickelsdorfom do rekreačného areálu Lipót neďaleko maďarského Mosonmagyróváru.
Toto medzinárodné podujatie je určené všetkým milovníkom rekreačnej cyklistiky bez rozdielu veku. Podmienkou účasti je iba dobrý zdravotný stav, platný cestovný doklad a vlastný bicykel. Cyklotúra prebieha ako organizovaná jazda pelotónu cyklistov v prihraničných oblastiach Slovenska, Rakúska a Maďarska so sprievodnými vozidlami zdravotnej služby, servisu a občerstvením. Cyklotúra nie je pretekom.
Pelotón odštartoval na bratislavskom Námestí Slobody v sobotu o 9:00 h. Jeho cesta viedla cez hraničný prechod Jarovce – Kittsee do Nickelsdorfu, kde cyklisti dorazili okolo poludnia. Po krátkom občerstvení pokračovali cez hraničný prechod Hegyeshalom do Mosonmagyróváru a odtiaľ do blízkeho rekreačného areálu Lipót. Tu na účastníkov cyklotúry čakalo občerstvenie, losovanie cien spomedzi všetkých štartových čísiel a kúpanie v termálnej vode. Okolo 17:00 h bol organizovaný odchod do Bratislavy so sprievodom maďarskej polície po hraničný prechod Rajka.
Na cyklotúru Cesta priateľstva bolo potrebné sa osobne prihlásiť s platným cestovným dokladom už vo štvrtok 19. mája 2005 od 14:00 do 17:00 h v budove STarZu na Zimnom štadióne O. Nepelu so štartovným poplatkom 100 Sk. Pri prihlasovaní v deň cyklotúry v sobotu 21. mája 2005 medzi 7:30 a 8:30 h na mieste štartu na Námestí Slobody bol štartovný poplatok 200 Sk. Ďalšie organizačné a technické pokyny boli zverejnené tiež na www.starzbratislava.sk, kde sú aj ďalšie fotografie z tejto akcie - starz foto cyklotúra.
Znojmo - Národní park Podyjí - 13.5. - 16.5.20051. deň: vlakom do Kútov, na bicy: Lanžhot-Lány-Pohansko-Břeclav- 23 km; 2. deň: Znojmo-Loucky Kláštor-Sedlešovice-Nový Šaldorf-Konice-Sealsfieldúv Kámen-Mlýn Papírna-Baštúv mlýn-Šobes-Podmolí-Lukov-Horní Břečkov-Čížov-Hardeggslá vyhliadka-Čížov-Horní Břečkov-Lukov-Podmolí-Mašovice-Hradoště-Znojmo - 66 km; 3. deň: Znojmo-Přimetice-Citonice-Vracovice-Lesná-Švajčiarske údolie-Vranov Nad Dyjí-Lančov-hrad Cornštein-kemp Horka-hrad Bítov-Chvalatice-Zálesí-Štítari-Šumná-Lesná-Horní Břečkov-Lukov-Podmolí-Mašovice-Hradiště-Znojmo -89 km; 4. deň: Znojmo-Mikulov-Valtice-Břeclav - 93 km, vlakom do Bratislavy. Dĺžka trasy: 271 km Cykloakciu zorganizoval CYKLORUDO, ktorý mal okolie Znojma a Národní park Podyjí už viackrát predtým prejazdený, takže poznal všetky cestičky, krčmičky, vyhliadky, pamätihodnosti.
Prvú noc sme sa ubytovali v ATC Břeclav za 105 Kč/noc a potom sme boli ubytovaní v Znojme v penzióne Morava za 200 Kč/noc. Tam sme sa zložili a odtiaľ sme robili výlety do okolia.
Vítanie jari & Letecký deň - 30.4.2005Vojka-Kyselica-Blatná na ostrove-Lehnice-Nový život-Jelka-Hrubá Borša-Kráľová pri Senci-Nová Dedinka-Bernolákovo-Ivanka pri Dunaji-Vrakuňa Dĺžka trasy: 108 kmPrvá časť výletu "Vítanie jari" je tradičná akcia spriateleného cykloklubu Apollo Slovnaft pod vedením Ing. Ladislava Zvadu a s pomocou Fera Virága.
Druhú časť na lietajúcich strojoch zorganizoval Cyklojaro.
Devínska 37-ka - 16.4.2005Svätý Jur-Pezinok-Pezinská Baba-Pernek-Zohor-Devínska Nová Ves-Devín Dĺžka trasy: 94 km Podujatie zorganizoval turistický oddiel Tatran Devín. Devínska 37-ka mala trasy pre turistov aj pre cykloturistov. Spoločný cieľ s občerstvením bol v Devíne.
Kristián - 19.10.2005Piváreň Kristián oslavovala druhé výročie svojho založenia...
|